HP 293475-B21
160GB (Native)/320GB (Compressed) - Internal
Loading Product Options
160GB (Native)/320GB (Compressed) - Internal
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 293475-B21 |
| SKU | GROUP-37982 |
| has300image | No |
| Marketing Information | Compaq is number 1 in tape storage. It offers data protection solutions for every environment and budget - from small servers to sophisticated SANs. |
| Description | 160GB (Native)/320GB (Compressed) - Internal |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compressed Storage Capacity | 320 GB |
| Device Supported | Server |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Formats Supported | SDLT 320 (Read/Write) |
| Form Factor | Internal |
| Product Name | StorageWorks MSL5000 SDLT-320 Internal Tape Drive |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 293475B21 |
| Modular | No |
| Drive Type | SDLT 320 |
| DSL Port | No |
| Native Storage Capacity | 160 GB |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Tape Drive |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Product Line | StorageWorks |
| Recording Method | Linear Serpentine |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43201807 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |