HP 252663-D72
28 x IEC 320-C13 - 4992VA - 1U Rack-mountable
Loading Product Options
28 x IEC 320-C13 - 4992VA - 1U Rack-mountable
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 252663-D72 |
| SKU | GROUP-34270 |
| has300image | No |
| Marketing Information | Modular PDUs have a unique modular architecture designed specifically for the dense data center customers who want to maximize their power distribution and space efficiencies in the rack. Providing easy accessibility and reduced cable clutter, the Modular PDUs offer you the flexibility to easily mount your units in several different locations within the rack, without having to sacrifice valuable rack U-space. |
| Description | 28 x IEC 320-C13 - 4992VA - 1U Rack-mountable |
| Height | 1.6" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 17.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards | EN 60320 |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | Modular 4992VA PDU |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 252663D72 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | PDU |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121017 |
| SKU UPC | 7.21E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |