HP 252663-D71
28 x NEMA 5-15R - 2.8kVA - Zero U Rack-mountable, 1U Rack-mounta
Loading Product Options
28 x NEMA 5-15R - 2.8kVA - Zero U Rack-mountable, 1U Rack-mounta
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 252663-D71 |
| SKU | GROUP-34269 |
| has300image | No |
| Marketing Information |
|
| Description | 28 x NEMA 5-15R - 2.8kVA - Zero U Rack-mountable, 1U Rack-mounta |
| Height | 6" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 1.7" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | Basic Modular 2.8kVA/L5-30P 24A/120V Outlets (4) C19/Horizontal NA/JP PDU |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 252663D71 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | PDU |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121017 |
| SKU UPC | 7.21E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |