HP 201723-B22
Fibre Channel Controller - RAID Supported - 14 x Total Bays - Fi
Loading Product Options
Fibre Channel Controller - RAID Supported - 14 x Total Bays - Fi
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 201723-B22 |
| SKU | GROUP-30035 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | The HP StorageWorks Modular Smart Array 1000 is a 2 Gb Fibre Channel storage system designed for the entry-level to mid-range Storage Area Network (SAN). Designed to reduce the complexity, expense and risk of SAN deployment, the MSA1000 is a scaleable, high performance storage system built with investment protection in mind. The modular design of the MSA1000 allows the user to easily add storage capacity on an as needed basis. |
| Description | Fibre Channel Controller - RAID Supported - 14 x Total Bays - Fi |
| Height | 6.9" |
| Width | 19" |
| Depth | 20.5" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Controller Type | Fibre Channel |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | StorageWorks 1000 Modular Smart Hard Drive Array |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | 201723B22 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Hard Drive Array |
| Number of 3.5" Bays | 14 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | StorageWorks |
| Redundant Power Supply | Yes |
| RAID Levels | 0, 1, 5, 10 |
| SAN Interface | Fibre Channel |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 7.03E+12 |
| SKU UNSPSC | 43201802 |
| SKU UPC | 6.13E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |