HP 146196-B22
40GB (Native)/80GB (Compressed) - 5.25\ 1H Internal"
Loading Product Options
40GB (Native)/80GB (Compressed) - 5.25\ 1H Internal"
Additional Information
| Manufacturer | HP |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 146196-B22 |
| SKU | GROUP-25273 |
| has300image | No |
| Description | 40GB (Native)/80GB (Compressed) - 5.25\ 1H Internal" |
| Height | 3.4" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 9.6" |
| Brand | HP |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Compressed Storage Capacity | 80 GB |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Formats Supported | DLT 8000 (Read/Write) |
| Form Factor | Internal |
| Product Name | StorageWorks DLT Tape Drive |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 110 V AC - 220 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Compressed Data Transfer Rate | 12 MB/s |
| Maximum Native Data Transfer Rate | 6 MB/s |
| Alt Part No | 146196B22 |
| Modular | No |
| Driver Interface | SCSI |
| Drive Type | DLT 8000 |
| DSL Port | No |
| Native Storage Capacity | 40 GB |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Tape Drive |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | StorageWorks |
| Recording Method | Linear Serpentine |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43201807 |
| SKU UPC | 7.21E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |