CISCO7206VXR-CH
7 Slot
Loading Product Options
7 Slot
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | CISCO7206VXR-CH |
| SKU | GROUP-128595 |
| Description | 7 Slot |
| Series | cisco 7200 |
| Height | 5.3" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 17" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards |
|
| Compatible Rack Unit | 3U |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Expansion Slot Type | Port Adapter |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Product Name | 7206VXR Router |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | CISCO7206VXRCH |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Router |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222609 |
| SKU UPC | 7.46E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |