CISCO PWR-GSR8-AC
1560W
Loading Product Options
1560W
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | PWR-GSR8-AC |
| SKU | GROUP-185353 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 1560W |
| Height | 10" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 17.6" |
| Bypass | No |
| Compatibility | Cisco 12008 Gigabit Switch Router |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | PWR-GSR8-AC AC Power Supply |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Current | 9.50 A @ 110V |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Input Voltage Range | 200 V AC to 240 V AC |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | PWRGSR8AC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Output Power | 1.56 kW |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |