CISCO PWR-C49-300AC
300W
Loading Product Options
300W
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | PWR-C49-300AC |
| SKU | GROUP-185268 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 300W |
| Series | Catalyst 3650 Switch Power Supply |
| Bypass | No |
| Compatibility | Cisco Catalyst 4948 |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 300W Hot-plug Redundant Power Supply |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Input Voltage Range | 100 V AC to 240 V AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | PWRC49300AC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Power | 300 W |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |