CISCO PWR-2700-DC
2700W
Loading Product Options
Lowest Price PWR-2700-DC Buy original Cisco Redundant Power Supply on advanteco.com with confidence, fast and free shipping
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | PWR-2700-DC |
| SKU | GROUP-184925 |
| Description | Lowest Price PWR-2700-DC Buy original Cisco Redundant Power Supply on advanteco.com with confidence, fast and free shipping |
| Height | 4.3" |
| Width | 17" |
| Depth | 4.5" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility | Cisco 7606 Router |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | CISCO PWR-2700-DC |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | -40.5 V DC to -56 V DC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | PWR2700DC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Output Voltage |
|
| Output Power | 2.70 kW |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| SKU UPC | 7.46E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |