CISCO HWIC-CABLE-D-2
Cisco HWIC-CABLE-D-2 1-port DOCSIS 2.0-based cable HWIC - HWIC
Loading Product Options
Cisco HWIC-CABLE-D-2 1-port DOCSIS 2.0-based cable HWIC - HWIC
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | HWIC-CABLE-D-2 |
| SKU | GROUP-142966 |
| Marketing Information | The 1-port DOCSIS 2.0-based cable HWIC provides lower total cost of ownership, advanced quality-of-service (QoS) enforcement, and advanced monitoring and load-balancing capabilities for customers by optionally integrating a DOCSIS 2.0-based cable modem within a Cisco Integrated Services Router (ISR) or Cisco IAD2430 Series Integrated Access Device. |
| Description | Cisco HWIC-CABLE-D-2 1-port DOCSIS 2.0-based cable HWIC - HWIC |
| Application/Usage | Wide Area Network |
| Height | 0.8" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 4.4" |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 1-port DOCSIS 2.0-based cable HWIC |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Interfaces/Ports Details | 1 x F-Type Network WAN |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | HWICCABLED2 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | HWIC |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |