CISCO HWIC-ADSLI-B/ST
1 x ADSLoISDN, 1 x ISDN BRI (S/T)
Loading Product Options
1 x ADSLoISDN, 1 x ISDN BRI (S/T)
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | HWIC-ADSLI-B/ST |
| SKU | GROUP-142945 |
| Marketing Information | The ADSL over ISDN HWIC(High-Speed WAN Interface Card) combined with the Cisco 1841 integrated services router (ISR) and the Cisco 2800 and 3800 series integrated services routers (ISRs), provide high-speed digital data transmission between customer premises equipment (CPE) and a central office. |
| Description | 1 x ADSLoISDN, 1 x ISDN BRI (S/T) |
| Application/Usage | Wide Area Network |
| Height | 0.8" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 4.7" |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | ADSL over ISDN HWIC |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Interfaces/Ports Details |
|
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 64 kbit/s |
| Alt Part No | HWICADSLIBST |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | HWIC |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 7.46E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |