CISCO HWIC-2T
2 x Asynchronous/Synchronous Serial
Loading Product Options
CISCO HWIC-2T= HWIC 2-Port Serial WAN Interface Card
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | HWIC-2T |
| SKU | GROUP-142861 |
| Description | CISCO HWIC-2T= HWIC 2-Port Serial WAN Interface Card |
| Application/Usage | Wide Area Network |
| Height | 0.8" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 5.6" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | CISCO HWIC-2T |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Interfaces/Ports Details | 2 x Asynchronous/Synchronous Serial WAN |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Maximum Data Transfer Rate | 115.20 kbit/s |
| Alt Part No | HWIC2T |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | HWIC |
| Additional Information | Spare Product |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.00E+12 |
| SKU UNSPSC | 43222600 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |