CISCO CP-7985-NTSC
1/4 CCD - 768Kbps
Loading Product Options
1/4 CCD - 768Kbps
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | CP-7985-NTSC |
| SKU | GROUP-130018 |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Marketing Information | The Cisco Unified IP Phone 7985G is a personal desktop video phone for the Cisco Unified Communications solution. Offering executives and managers a productivity-enhancing tool that makes instant, face-to-face communication possible from their offices, the Cisco Unified IP Phone 7985G has all the components to enable a video call-camera, LCD screen, speaker, keypad, and a handset-incorporated into one easy-to-use unit. Using the Cisco Unified IP Phone 7985G, a video call is just a phone call |
| Description | 1/4 CCD - 768Kbps |
| Series | Cisco IP Phones 7900 |
| Height | 13.6" |
| Width | 9" |
| Depth | 8" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 7985G Unified IP Phone Video Converencing Equipment |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | CP7985NTSC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Video Conference Equipment |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | Unified |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 45111902 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |