CISCO CP-7925G-A-K9
1 x Sub-mini phone Headset, 1 x Mini Type B USB - 6Phoneline(s)
Loading Product Options
1 x Sub-mini phone Headset, 1 x Mini Type B USB - 6Phoneline(s)
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | CP-7925G-A-K9 |
| SKU | GROUP-129778 |
| has300image | No |
| Featured product | Yes |
| Description | 1 x Sub-mini phone Headset, 1 x Mini Type B USB - 6Phoneline(s) |
| Series | Cisco IP Phones 7900 |
| Height | 5" |
| Width | 2" |
| Depth | 0.8" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Certifications & Standards |
|
| Communication Protocols | SCCP |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Handheld |
| Product Name | CISCO CP-7925G-A-K9 |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | Yes |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| IP Phone Technology | VoIP |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manageable | No |
| Display Color | Color |
| Management Port | No |
| Alt Part No | CP7925GAK9 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | IP Phone |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | Unified |
| Redundant Power Supply | No |
| Screen Size | 2" |
| Screen Resolution | 176 x 220 |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43191511 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | Yes |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g |