CISCO C3K-PWR-750WAC
Input Voltage Type: AC
Output Power: 750 W
Weight (Approximate): 4 lb
Output Power: 750 W
Weight (Approximate): 4 lb
Loading Product Options
CISCO C3K-PWR-750WAC Proprietary Power Supply
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | C3K-PWR-750WAC |
| SKU | GROUP-121951 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | CISCO C3K-PWR-750WAC Proprietary Power Supply |
| Height | 1.7" |
| Width | 6" |
| Depth | 11.4" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3560E-24PD Switch Cisco Catalyst 3560E-24TD Switch Cisco Catalyst 3560E-48PD Switch Cisco Catalyst 3560E-48PD-F Switch Cisco Catalyst 3560E-48TD Switch Cisco Catalyst 3750E-24PD Switch Cisco Catalyst 3750E-24TD Switch Cisco Catalyst 3750E-48PD Switch Cisco Catalyst 3750E-48PD-F Switch Cisco Catalyst 3750E-48TD Switch |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | CISCO C3K-PWR-750WAC |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage Type | AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | C3KPWR750WAC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Output Power | 750 W |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| NSN Part Number | 6.13E+12 |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |