CISCO ASA5506-SEC-BUN-K9
CISCO ASA 5506-X SECURITY PLUS
Loading Product Options
Cisco ASA 5506-X with FirePOWER Services - security appliance
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ASA5506-SEC-BUN-K9 |
| SKU | GROUP-78985230002 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Flash Memory | 8 GB |
| Description | Cisco ASA 5506-X with FirePOWER Services - security appliance |
| Height | 1.7" |
| Width | 9.2" |
| Depth | 7.9" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility | PC |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Features | High Availability, VLAN support, VPN support, fanless, firewall protection |
| Form Factor | Desktop |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | ASA5506SECBUNK9 |
| Modular | No |
| Model | 5506-X with FirePOWER Services |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Packaged Quantity | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Product Line | Cisco ASA |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |