CISCO AS535XM-2T1-48-V
2 x T1 , 2 x 10/100/1000Base-T LAN, 2 x Serial WAN - 3
Loading Product Options
2 x T1 , 2 x 10/100/1000Base-T LAN, 2 x Serial WAN - 3
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AS535XM-2T1-48-V |
| SKU | GROUP-117299 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Marketing Information | Cisco AS5350XM Universal Gateway offers unparalleled capacity and the flexibility to deploy advanced voice, fax, and remote-access services. With more than 24 million ports deployed, Cisco Systems customers worldwide have shown that Cisco AS5000s provide the scale, reliability, and suite of services required to meet market demands. The Cisco AS5350XM offers best-in-class voice, fax, and remote-access services in one rack unit (RU). The rich set of Cisco IOS Software features available in the Cisco AS5350XM Universal Gateway makes the platform versatile and deployable in a wide range of network architectures. |
| Description | 2 x T1 , 2 x 10/100/1000Base-T LAN, 2 x Serial WAN - 3 |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 20.5" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Carrier Supported | T-carrier |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor |
|
| Product Name | AS5350XM Universal Remote Access Server |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 |
| Manageable | No |
| Management Port | Yes |
| Alt Part No | AS535XM2T148V |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Remote Access Server |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
| Additional Information | IP+ IOS |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222625 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |