CISCO AS535-2T1-48-AC
2 x 10/100Base-TX LAN, 2 x T1 WAN, 2 x Serial WAN
Loading Product Options
2 x 10/100Base-TX LAN, 2 x T1 WAN, 2 x Serial WAN
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AS535-2T1-48-AC |
| SKU | GROUP-117227 |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Flash Memory | 32 MB |
| Marketing Information |
|
| Description | 2 x 10/100Base-TX LAN, 2 x T1 WAN, 2 x Serial WAN |
| Height | 1.8" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 20.5" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Carrier Supported | T-carrier |
| Certifications & Standards |
|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor |
|
| Product Name | AS5350 Gateway |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage |
|
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 Day |
| Manageable | No |
| Management Port | Yes |
| Maximum Memory | 512 MB |
| Memory Technology | SDRAM |
| Alt Part No | AS5352T148AC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network Technology |
|
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Router |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
| Number of Broadband (RJ-45) Ports | 2 |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43222605 |
| SKU UPC | 7.46E+11 |
| Stack Port | No |
| Standard Memory | 128 MB |
| Token Ring Port | No |
| Total Number of Ports | 4 |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |