CISCO AS53-DC-PWR
350W
Loading Product Options
350W
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AS53-DC-PWR |
| SKU | GROUP-117359 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Description | 350W |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility | Cisco AS5300 Series Universal Gateways |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | 350W DC Power Supply |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Voltage | -60 V DC |
| Input Voltage Range | -48 V DC to -60 V DC |
| Input Voltage Type | DC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AS53DCPWR |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Output Power | 350 W |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |