CISCO AIR-PWR-4400-AC
50W
Loading Product Options
50W
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AIR-PWR-4400-AC |
| SKU | GROUP-114887 |
| Description | 50W |
| Series | aironet 4400 access point |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | Power Supply for Controller 4400 Series |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| Input Current |
|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC to 240 V AC |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AIRPWR4400AC |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Output Power | 50 W |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 39121004 |
| SKU UPC | 8.83E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |