CISCO AIR-ANT5195P-R
Patch
Loading Product Options
Patch
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AIR-ANT5195P-R |
| SKU | GROUP-114175 |
| Description | Patch |
| Series | antenna 5 ghz |
| Application/Usage | Wireless Data Network |
| Height | 1" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 5.1" |
| Antenna Gain | 9.5 dBi |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Cable Length | 3 ft |
| Connector Type | RP-TNC |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Form Factor | Patch |
| Frequency | 5.15 GHz to 5.85 GHz |
| Frequency Band Type | SHF |
| Product Name | Aironet 9.5-dBi Patch Antenna |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Limited Warranty | 90 |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AIRANT5195PR |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Antenna |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Polarization | Linear Vertical/Vertical |
| Product Line | Aironet |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 43221706 |
| SKU UPC | 7.46E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |