CISCO AIR-ACC2662
Cisco Adjustable Mount for Yagi Antenna
Loading Product Options
Cisco Adjustable Mount for Yagi Antenna
Additional Information
| Manufacturer | CISCO |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AIR-ACC2662 |
| SKU | GROUP-113973 |
| has300image | No |
| Featured product | No |
| Marketing Information | This mount is designed to be used with the AIR-ANT1949 and AIR-ANT2410Y-R 2.4-GHz yagi antennas. The mount is designed to adjust the antenna's position both vertically and horizontally. The mount can be attached to a variety of surfaces. |
| Description | Cisco Adjustable Mount for Yagi Antenna |
| Series | aironet 2600 accessories |
| Height | 4.8" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 3.6" |
| Brand | Cisco |
| Bypass | No |
| Compatibility |
|
| Device Supported | Antenna |
| Editor Choice | No |
| Ethernet Aui | No |
| Fast Ethernet Port | No |
| Featured | No |
| Product Name | Adjustable Mount for Yagi Antenna |
| Gigabit Ethernet Port | No |
| Green Compliant | No |
| Headset Port | No |
| Hot Swappable Power Supply | No |
| ISM Band | No |
| Manageable | No |
| Management Port | No |
| Alt Part No | AIRACC2662 |
| Modular | No |
| DSL Port | No |
| Network (RJ-11) | No |
| Product Type | Antenna Mount |
| Additional Information |
|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Redundant Power Supply | No |
| Shared SFP Slot | No |
| SKU UNSPSC | 31162300 |
| SKU UPC | 7.46E+11 |
| Stack Port | No |
| Token Ring Port | No |
| 10Gigabit Ethernet Port | No |
| Uplink Port | No |
| Usb | No |
| UNII Band | No |
| Wireless LAN | No |